Jak vyřezat betlém

Je to možná ještě brzy přemýšlet o vánocích, ale pokud se jako řezbář rozhodnete, že pod vaším stromečkem bude krásný betlém, je na čase na něm začít pracovat co nejdříve. Práce na něm je totiž náročná a zabere hodně času. První, co byste měli o vyřezávání betlémů vědět je to, že pokud nejste trpěliví, rozhodně se do toho nepouštějte. Neměli byste totiž šanci.

Je také důležité si zvolit svůj vlastní cíl. Jak by měl být váš betlém veliký, respektive kolik postaviček by měl obsahovat? Dále je nutné se sám sebe ptát, jak veliký by měl být, co se týče velikosti figurek? A konečně také je nutné si pořídit vybavení, které vám bude sloužit k samotnému vyřezávání.

Mějte na paměti, že každý řezbář by měl mít výtvarné nadání. Jakmile si postavičku špatně nakreslíte, nikdy nebude vypadat tak, jak jste si ji původně představovali. To je této práci opravdu důležité. Než se také pustíte do vyřezávání, musíte si opatřit dřevo. Ideálně lipové.

Při samotném vyřezávání figurek používejte převážně malá dlátka a nožíky při dekorativním vyřezávání. Je důležité hlavně dělat malé odštěpy před těmi velkými. Nezapomeňte i na další věc, kterou je smirek. Tímto papírem budete všechny figurky zahlazovat, aby nikomu nemohla zůstat v prstu ani tříska.

Betlémy se užívají v soukromých domácnostech jako vánoční dekorace a nebo přímo na farách a v kostelech, kam se na ně chodí v tento čas dívat většina návštěvníků. Jsou poměrně drahé. Většinou se ale jejich cena odvíjí od náročnosti a délce práce na nich. A musíte uznat, že některé bývají velmi krásné a jistě na výrobu náročné.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dekorativní vyřezávání a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.