Bukové truhlářské řezivo

Rozhodně jako řezbář potřebujete mít přichystané nějaké řezivo, do kterého budete provádět řežbu. Pokud jste již zkušený řezbář, pak si jistě pro svou práci vyberete bukové dřevo. To si můžete koupit v jakémkoliv skladu truhlářských dřevin. Zde si můžete koupit klidně i celou fošnu a nařezat si ji na pláty o velikosti, jaké chcete, s jakými budete chtít pracovat. Jedna fošna o rozměrech 30 m x 1,2 m vás vyjde za maloobchodní cenu cca na 9 000 Kč.

Pro začínající řezbáře je ale vždy důležité, abyste začali pracovat nejdříve s lípou. Tu je nejlepší, když si sami vyberete přímo někde na nějakém poli, kde si z lípy uříznete menší větvičku, kterou si následně opracujete. Samozřejmě ideálně se svolením majitele stromu. Pozor si ale dejte na lípy, které rostou u silnice, bývají velice prašné a plné písku a tím pádem častěji tupí ostří vámi používaných nástrojů. Vybírejte si tedy své dřevo velice poctivě a svědomitě, věřte, že se vám to pak mnohonásobně vrátí.

Při vyřezávání opravdu větších soch se naprosto vykašlete na pařezy a větší kmeny stromů. Vždy je lepší koupit si několik fošen, které pomocí lepidla a klínů spojíte do sebe.

Dřevo totiž vždycky pracuje a různé suky, které se ve dřevě objeví, vám následně celé vaše dílo rozjedou.

Spojte tedy více latí k sobě a pevně utáhněte a nechte až na 24 hodin utažené. Jakmile po 24 hodinách utažení odděláte, tak pak zjistíte, že vám laťky drží u sebe přesně tak, jako by byly z jednoho kusu dřeva.  A vy se tak například i vyhnete tomu, že budete muset hloubit díru do středu dřeva, abyste zabránili praskání.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dřevo na vyřezávání a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.