Řezbářská dláta Narex

Společnost Narex už na českém trhu působí od roku 1919. Původně vznikla v Bystřici u Benešova, kde sídlí doteď. Společnost je vývozcem ručních nářadí a dlát do 45 zemí světa a má vysokou tradici a pevné postavení na trhu. I proto je stále často vyhledávanou společností, která modernizuje svá pracoviště a technologické postupy a tím přispívá ke spokojenosti zákazníků, kteří se k ní rádi vracejí.

Firma nabízí hlavně šroubováky, nástavce a držáky, truhlářské nástroje a řezbářské nástroje a právě ty nás v tuto chvíli zajímají nejvíce. Pojďme se na ně tedy blíže podívat.

Řezbářské nástroje Narex

Z nabídky si můžete vybrat sadu Profi, Extra, Standard nebo Start. Každá obsahuje trochu odlišnou sadu dlát, i když se zakládá na podobném principu a každá má svá jistá specifika, kterými se od ostatních sad odlišuje.

Profi sada je celá ručně vyrobená a její čepele jsou ze speciální zušlechtěné oceli, která odolává tvrdosti i například ebenového dřeva. Její výhoda je v tom, že se nemusí tak často brousit. Buď si dláta můžete seřadit podle vlastního uvážení, nebo můžete zakoupit sadu 4 řezbářských nožů.

Řezbářská dláta Extra se dají koupit leda po kusech. Musíte si vlastní sadu sestavit. I tato řada je ale velice profesionální a můžete si vybrat z veliké škály jejich výrobků, které do rukou sednou opravdu každému člověku.

Ve Standard sadě je také důležité to, abyste si vybrali sadu přímo tak, aby vám seděla. I pro tuto sadu je charakteristické to, že si ji sestavíte sami podle toho, co od ní očekáváte. Obsahuje klasické standardní typy dlát.

Sada Start je následně už sestavena podle základních dlát, které by každý začínající řezbář měl mít. Obsahuje 5 dlát.

Vždy je lepší si dláta sestavit sám, než kupovat základní sadu, jelikož vždy budete dláta dokupovat a můžete i zjistit, že vám tato sada nevyhovuje a nakonec stejně zůstanete u jednotlivých kusů.

Komentáře jsou uzavřeny.