Řezbářská dláta profi

Profi řezbářské sady si kupují jak do začátku úplní začátečníci, tak si je samozřejmě kupují i profesionálové, kteří tyto sady následně doplňují o jednotlivé kusy, které jim v sadě chybí a se kterými chtějí pracovat. Vždy záleží na tom, jaký druh řezbářství budete provádět. Pokud se hodláte zabývat řezbou jen tak pro radost, zakupte si klidně startovní profi sadu, ale pokud se budete chtít zabývat profesionální řezbou, jistě pak následně budete dlátka a nože dokupovat. Záleží pak tedy na vás, zda si pořídíte jen základní sadu a nebo si sadu sestavíte přímo vám na míru, a to díky kusové koupi.

 

Nezapomeňte na to, že profi sady s vyznačují tím, že rukojeti jsou ručně vyrobené. Vždy se jedná o kvalitnější výrobek, než je právě strojová výroba dlát. Dalším velkým ukazatelem kvality dlát je to, z jaké oceli je dláto vyrobené. Bohužel tady se kvalita také odráží na ceně a například klasické dláto se dá koupit za 200 Kč, kvalitní zušlechtěná ocel pak už třeba i za 500 Kč. Je ale jistě dobré do takového dláta investovat. Nejen, že ho nebudete tak často ostřit, ale i jeho údržba nebude tak pracná.

Co se týče údržby dlát, užívá se filcový kotouč ve spolupráci se zeleným voskem na broušení a údržbu oceli. Na samotnou rukojeť dláta se následně používá olejíček, který se do dřeva zapracuje (vmasíruje). Ten zabraňuje dřevu, aby se kazilo. Kazí se většinou díky agresivnímu potu z vašich dlaní. Dláta i celé sady dlát se následně uchovávají v pouzdrech.

Věříme, že ať už si vyberete jakoukoliv sadu od jakéhokoliv výrobce, na kterého uslyšíte dobré reference, budete se svým výsledkem práce naprosto spokojeni!

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Řezbářská dláta a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.